Reiki 3. Seviyesi ve Reiki Sembolleri

Reiki ‘nin son seviyesini anlamak uyumlanama aşaması verilen sorumluluklar. Reiki sembolleri ; önemi ve kullanım bilgisi.

Reiki 1. ve 2. seviyeler için.

REİKİ 3. Seviye

Bu üstatlık derecesidir ve bu dereceye gelmiş kişiler başkalarının Reiki kanalı olmasına yardım ederler. Reiki üstatları sadece bir Evrensen Yaşam Enerjisi kanalıdır. Dönüşümün birçok kişisel süreci vardır. Reiki ile çok yakın içsel bağlantı gerektirir. Reiki Master olmak büyük bir adım,sistemi öğretmeye başlamak büyük bir sorumluluktur. Reiki master istenilecek bir mertebe değildir buna üstadın karar vermesi gerekir yeterli olup olmadığınız önemli bir noktadır.

Bu aşamada önce, öğrenciye üstat sembolü öğretilir. İnisiyasyon uygulanır ve üstat sembolünün kullanım şekilleri öğretilir. Üstat sembolü, daha yüksek enerjilere açılmak ve bu açılma yeteneğini kuvvetlendirmek içindir. Yüksek enerjiler için daha geniş bir kanal olmayı sağlar. Reiki üçüncü seviye ikiye ayrılır, Reiki 3A ve Reiki 3B şeklinde.

Reiki 3A Master Uygulayıcı Aşaması; Usui sembolü öğretilir. Sembolün nasıl çizildiği, anlamı ve kullanılışı öğretilir. Öğrencilerin sembolleri ezberlemeye teşvik edilir bu konu önemlidir, çünkü öğrenci sembolü çizmeyi bilmezse onu kullanamaz. Sembolü kullanmak için bir uygulama yapılır, böylece öğrenci nasıl bir enerji olduğunu deneyerek öğrenir.

 Reiki 3B Usta Öğretici Aşaması; Reiki ustası olma ve bunun gerektirdiği sorumluluklar konusunda eğitim verilir. Reiki 3B uyumlaması yapılır. Her bir reiki aşaması için nasıl uyumlama yapıldığı gösterilir.

Reiki Sembolleri

Usui sisteminin ene ilgi çekici yönü sembolleridir. Reiki sembolleri çok özel enerji kanalları ile bağlantı sağlamak için kullanılır.

Her ne kadar bir grup kişi Reiki sembollerini kitaplarda ya da internet sayfalarında açıklamış olsalar da, geleneksel Usui Reiki sisteminde semboller gizli tutulur. Bunun sebebi sembolleri gizli tutarak kişisel anlamda sembollere olan saygınızı gösterirsiniz. Sembollerin gücü inisiyasyonda geldiği için bu sırada bilinç altına kaydolur ve bu uyumlanmayı yaşamamış bir insanın bu sembolleri görüp kullanması hiçbir şey ifade etmez. 

Semboller her kullanıldıklarında otomatik olarak harekete geçerler. Semboller yüksek seviyedeki bilincin kapılarını açan anahtar gibidirler. Tabi ki, semboller aktive edilebilmek için doğru kullanılmalıdır.

Her sembolün çalışması için bazı kurallar vardır.

  • Sembolün çizimi doğru yerde başlayıp, doğru yerde bitirilmelidir.
  • Her sembolün bir ‘mantrası’ vardır ve sembolün çizimi ardından 3 kez tekrarlanmalıdır.

Bu kurallara da bir hata olur ise sembol çalışmayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like