Reiki Prensipleri

5 tane olan reiki prensipleri  için Dr. Usui her gün kendi kendinize tekrarlayıp içselleştiriniz demiştir.

Özellikle Bugün Öfkelenme

 Günlük yaşantımızda, gün içinde pek çok kişiye, duruma, olaya kızarız, öfkeleniriz. Dikkatimizi bu konuya verip bu anları bir saysak ne kadar çok şeye kızdığımıza şaşırırız. Kendi yargılarımız ve duygularımız öfkelenmemize sebep olur ancak kızgınlığı kontrol edebilmeyi ve herhangi bir çatışmayla baş edebilmeyi öğrenmek önemlidir. Öfkenin kaynağını bulmalı ve bunu tedavi etmeliyiz. Öfkelenmek yerine olayla yüzleşmeli ve bize verilen mesajı algılamalıyız.

Özellikle Bugün Endişelenme

Bizler hayatımız boyunca korku enerjisini sürekli taşırız. Evrendeki iki gerçek duygu sevgi ve korkudur. Her ikisi de yaratıcıdır ama korku tarafımızdan daha çok üretildiği için daha hızlı büyür ve enerji sistemlerimizde baskı yaratır. Endişe, gelecekle ilgili umutlarımızı paralize eder kilitler. Geçmiş ve gelecekten vazgeçip bugünü ve hatta bu anı yaşamak, ilahi düzene güvenmek ve koşulsuz teslimiyet ruhsal tekamülümüz için en önemli adımlardan biridir.

Özellikle Bugün Şükran Duy

Bizler hayatımızın çoğunlukla olumsuz yönlerini, aksilikleri, kusurlarımızı, pişmanlıklarımızı ve sahip olamadıklarımızı düşünür üzülürüz. Bu şekilde düşünmek bizim yaşamımızı kolayca sürdürmemize engel olur. Reiki bize müteşekkir olmayı öğretir. Müteşekkir olmak demek sürekli teşekkür halinde olmak demektir. Büyük küçük bütün armağanlara, hayatın renkliliğine, doğanın sesine, bir insanın gülümsemesine, bir çocuğun masumiyetine hayata herşeye şükran duygusuyla yaklaşmak mutluluğun anahtarıdır.

Ekmeğini Dürüstçe Kazan

Bu prensibin anlamı hiçbir şeye, hiçbir kimseye ve çevreye zarar vermeden, yalandan ve haramdan uzak dürüstçe kazanmaktır. Enerji blokajlarının ve hastalıkların temelinde suçluluk duygusunun yattığı unutulmamalıdır.

Yaşayan Herşeye Saygılı ol

Hepimiz aynı kaynaktan geliyoruz ve birbirimize muhtacız. Gün boyunca hangi anlarda nazik olmuyoruz ve bu durumu değiştirmek için ne yaparız konusunda düşünmeliyiz. Herkesi olduğu gibi kabul edebiliyor muyuz, sabırlı olabiliyor muyuz? Unutmamak gerekir ki hem başkasını hem de kendimizi üzmeden olayları yönlendirmek için nazik olmak, gülümseyebilmek önemli ve etkilidir. Her şeyden önce kendimizi geliştirmemiz için önemlidir. Biriz ve birliği hissetmek çevremizdekilere saygılı olmayı getirecektir. 

Reiki prensipleri yazısı ilginizi çektiyse evrensel yasalara da bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Sevgiler

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like