Aura Nedir ?

Aura , Latince nazikçe hareket eden hava anlamına gelen ‘avara’ kelimesinden gelmektedir. Her canlının fiziksel bedenini saran ve onunla kaynaşan, kendi özelliklerini barındıran ve yayan ışık-enerji bedenine “aura” denir.  Canlı ve cansız her varlık, aura ile çevrilidir. Kolay kavranmayan gözle görülmez, akışkan bir özdür. Canlıların bedeni etrafında yer alan ve uzun sürekli elektrik akımları olarak alan oluşturan elektromanyetik alandır. Çeşitli renkler oluşturan salınımlar ve frekanslardır. Bu frekanslar çakralarla da yakından ilişkilidir. Aura’nın gerçekliği bilimsel olarak 1940’lı yıllarda, eski Sovyetler Birliği araştırmacılarından Semyon Kirlian ve eşi tarafından yüksek frekanslı fotoğrafçılık tekniği kanalıyla kanıtlanmıştır. Kirlian fotoğrafı; insan, hayvan, bitki gibi tüm canlıların bedenlerinden yayılan enerjinin fotoğrafla tespit edilmesini ve renklendirilmesini sağlayan özel bir tekniktir.

Eterik, duygusal, zihinsel ve ruhsal olarak farklı tabakalar oluştururlar. Bütün aura alanlarının kendi titreşim frekansları vardır. Hepsi kendi frekans sınırları içinde bi enerji hareketine sahiptir ve birbirlerinden ayrı değil, birbirleri içinde yayılır. Frekans alanları genişleyip yükseldikçe, farkındalığın yüksek şekillerine ulaşır.

Eterik beden : tüm hücrelere kadar ulaşıp onları enerjiyle besleyerek, fiziksel bedeni koruyucu bir kabuk gibi sarar ve bedeni hastalıklardan korur. Eterik beden kişinin sağlık durumunu gösterir.

Duygusal beden (astral) : Duygusal beden, kişinin olumlu, olumsuz tüm duygularını ve duygularındaki değişiklikleri barındırır. Duygusal bedende bilinçsizce saklanan her türlü duygunun yansıttığı enerji titreşimleri, kişinin çevresine gönderdiği bilinçli, bilinçsiz mesajlarını oluşturur.

Zihinsel beden (mental) : Düşünce şeklimiz üzerinde etkilidir. Alışkanlık haline gelmiş düşüncelerin yaşantımız üzerindeki etkisi fazladır.

Ruhsal beden (spiritüel) : Çok yüksek frekansla titreşir ve sevgi içeren her şeyin en yüksek boyutudur.

Bu bedenlerin hepsinin kendine özgü titreşim frekansı vardır ve hiçbiri birbirinden ayrı değildir. Kendi frekans alanlarında titreşirken birbiri içinde yayılırlar. 

Aura ‘yı korumak

Kendimizi korumak için, bu enerji tabakalarını güçlendirmek mümkündür ve gereklidir. Rahatsızlıklar önce aura bedeninde başlar ve fiziksel bedene doğru hareket eder. Aura tabakaları koruma sağladığı için, auramız zayıf olursa, alanımıza istenmeyen enerjileri toplayabilir ve enerji alanımızı daraltıp bizi hastalığa yatkın hale getirebilir. Reiki aurayı düzene sokar. Her reiki uygulamasından önce ve sonra aura düzeltmesi yapılır. Bu geleneksen Reiki’nin bir parçasıdır. Baştan başlayıp üç kez ayağa kadar bedenin 10 cm. üstünden geçilir.

Sevgiler

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like