PINAR ÖGEL

2009’da Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği, 2010’da Anadolu Üniversitesi İktisat bölümlerinden mezun oldu.

2017’ de Maya Yoga 200 saatlik Vinyasa TT eğitimini, 2019′ da Berivan Aslan Sungur ile 200 saatlik Temel Yin Yoga Uzmanlaşma Programı’ nı tamamladı.2018’de iki can ortağıyla Yoganda Yoga Studio ‘yu kurdu. Şu an Zeynep Aksoy ile 200 saatlik uzmanlaşma programına ve Bora Ercan ile Upanişadlar eğitimine devam etmekte.

Yükseleni Yengeç olan bir Aslan. (Çok şükür!) İki kız kardeşin büyüğü,evli, aile düşkünü. Kitapları, bitkileri, muhabbeti, samimiyeti, öğrenmeyi sever. Oldum olası insanı ve ötesini merak eder.

Sonra bir gün aradığı cevaplarla değil sorduğu sorularla yol aldığını fark eder. Bir sürü yol olduğunu anlamaya başlar; zaten bütün yollar da O’na çıkar.

TUĞBA ZEYNEP AKKALP

İnsanı kendini sınırlı alanda tanımlayabilmesi çok kolay değil ama deneyeceğim.

Bu gezegene 04.03.1981 tarihinde İstanbul’a doğarak geldim. Ankara Üniversitesi’nde Makine bölümünde okudum ve 14 yıl kurumsal firmalarda çalıştım. Başından beri ait hissetmediğim bu döngünün içinden 34 yaşında 1 günde verdiğim kararla ayrıldım. Çoğunuzun ki gibi kolay olmayan fakat zamanla sevmeyi başarıp her yeni günüme şükür katan bir hayat senaryom var. 

Kendimi bildim bileli de bu hayatta varoluşumu sorguladım. Kendimi arama uğruna çıktığım yolculukta güzel yoldaşlar edindim. Kapı kapıyı açtı, bilgi bilgiyi getirdi. Tekamül’ün ve nihai huzurun ancak; ”insan yanımızı” tanımakla mümkün olduğu inancındayım. Kendi yolculuğumda, Numeroloji, Yoga, Evrensel Yasalar, Kutsal Metinler, Aile Dizimi Sistemi ana kaynaklarım. Sizlerle de bu süreçteki kaynaklarımla ilgili bilgiler ve bana kattıklarıyla ilgili paylaşımlar yapacağım.

Hepimizin Sevgi ve Anlayışa geçebilmesi dileğiyle.