Numeroloji

Sizin numaranızı biliyorum! Bunu biri size söylediğinde sakın gülmeyin. Adınız sizin için şans ya da şanssızlık kaynağı olabilir. Çünkü adınız sizin numaranızdır ve numaranız yüz yıllık bir bilimin parçasıdır. Bu bilim Numeroloji ‘dir. 

Bu her yönüyle bir bilimdir ve hesaplaması çok kolaydır. Eğer adınızı ve 10’a kadar saymayı biliyorsanız kendi kaderinizi basit yöntemlerle öğrenebilirsiniz.

Nümeroloji Okültizm’in bir dalı olup, evrenin sayısal bir kurgu içerdiğini, evrendeki hiçbir şeyin rastlantıya dayanmadığını, her şeyin sayısal bir düzen içinde meydana geldiğini ve sayılarla , evrendeki ve olaylardaki gizli yasa ve ilkeleri keşfetmeyi amaçlar.

Numeroloji Tarihi

Numeroloji yazılı tarih kadar eskidir. En eski Numeroloji kayıtlarına Mısır ve Babil’de rastlanmaktadır. Ayrıca Roma, Çin, Antik Yunan ve Japonya’da da bu bilimin kullanıldığı bilinmektedir. Türk İslam kültüründe ise Ebced olarak bilinmektedir. Nümeroloji’nin Batı’daki gelişimi, esas olarak, “sayılar bilimi ilâhî güçler bilimi demektir” diyen Pisagor’la başlamıştır. Pisagor’a göre, evren sayılar üzerine kurulmuş bir sistem olup evrendeki ahenk sayıların bir uyumudur. Fakat sayılar bilimine Yunanlardan çok daha önce Mısır’da önem verildiği bilinmektedir. Sayıların seslerle ilişkilendirilmesi de, tarihçilere göre yine eski Mısır’da başlamıştır.

Numeroloji Bana Ne Fayda Sağlar?

Adımız soyadımız ve doğum tarihimizin hesaplanmasıyla elde ettiğimiz sonuçlar bize fıtratımız ve kader planımız hakkında bilgi vermektedir. Her birimizin evrendeki titreşimi çok farklıdır. Hangi enerjilerle titreştiğimizi ya da hangi enerjilerden titreşim almadığımızı bilmek tekamül yolunda ilerlerken bizlere çok yardımcı olacaktır. Eğer aynı sorunları sürekli yaşıyorsanız, dünyaya geliş amacınızı öğrenmek istiyorsanız Numeroloji bu konuda sizlere büyük bir fayda sağlayacaktır.

Her harfin sayısal bir değeri mevcuttur. Yaptığımız hesaplamalarla;

1- Ana kulvarımızı; Adımız ve soyadımızın sesli harfler toplamı ile elde edilen sayıdır. (Ana tipoloji diye de geçer ve bizim en iyi yönümüzün bu hayatta bizden yapmamızı istediği şeyi belirtir.) 

2- Sessiz benlik; Sessiz harfler toplamıdır. Bu sayı sizin sırrınızdır çünkü sizin istek ve hırsa duyduğunuz ihtiyaçtan oluşan, sadece kendi hayallerinizi düşünürken, dış etkenlerin sorumluluğundan arınmış olan sizsinizdir.

3- Üslup ve İfade tarzı; Sesli ve sessiz harf toplamı ile elde edilir. Çalışma şeklimizi ve ifademizi gösterir.

4- Varlık Yolumuz; Doğum tarihimizdeki sayılarının toplanmasıyla elde edilen sayıdır.

Harflerin Enerjileri

  1.     A  J  S  Ş
  2.     B  K  T
  3.     C  Ç L U  Ü
  4.     D  M  V
  5.     E  N W
  6.     F O Ö X
  7.     G Ğ P Y
  8.     H  Q  Z
  9.     I  İ  R

Bundan sonra ki yazılarımızda her sayının enerjisini daha detaylı anlatacağız. Hesaplamalarla ilgili videomuzu da hazır ‘‘buradayken’‘ paylaşalım.

Kaynaklar; Florence Campbell Sayılarda Saklı Yaşamınız 

                 Dharma Ansiklopedisi

Sevgilerimle,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.