Hayat Amacını Anlama

10: İçsel Yeteneklerle Birlikte Yaratıcılık ve Güven, 6: Vizyon ve Kabul, 4: İstikrar ve Süreç

46/10 hayat yolunda olanlar, yaratıcılık ve yüksek ideallerle ilgili sorunlarını halletmek, enerjilerini ve içsel yeteneklerini kullanacak yapıcı yollar bulmak için gelmişlerdir. Pratik, adım adım ilerleyen bir süreci izleyerek, daha iyi bir dünya ile ilgili vizyonlarını tezahür ettirmek için burada burada bulunmaktadırlar.

Onlar, evde ya da bir arkadaş grubu arasında mütevazi yollardan daha iyi bir dünya yaratabilirler ya da aynı yaratıcılığı dünya çapında gösterebilirler. Arenanın büyüklüğü önem taşımaz.

Onlar, 4’ün etkilediği hayati enerji ve kuvvet düzeyiyle temasta olabilirler, ama 6’nın perfeksiyonist etkisi yüzünden kendilerini pek yaratıcı hissetmeyebilirler.

Çoğu 4, adım adım ilerleyen bir süreç vasıtasıyla, yavaş yavaş ilerlemekte zorlanabilir. Çoğu 6, sabırsızlık eğilimi göstererek, kusursuz sonuca hemen şimdi ulaşmak isteyebilir. 4-6 bileşimi, hedeflere ulaşmak için gerekli süreci izleme ve ondan zevk almayı öğrenme konusunda istisnai mücadeleleri gerektirir. 46/10 lar yaratıcı potansiyellerini hissedebilirler, ama bu potansiyeli gerçekleştirebilmek için doğal olarak yapmakta zorlandıkları şeyi yapmaları gerekir. Yavaşlamaları, dikkatle hazırlanmış sağlam bir temel oluşturmaları ve gerekli becerileri geliştirmeleri gerekir. Ondan sonra, yüksek vizyonlarını, duyarlılıklarını, kuvvetlerini, yaratıcı enerjilerini ve içsel yeteneklerini birleştirerek şifa, sanat, iş alanında ya da diğer alanlarda olağanüstü yaratıcı, gerçekten parlak işler yapabilirler.

46/10 enerjisiyle çalışanlar, hayatın yüzeyinin altını, onun kalbini ve gizli yapılarını görebilirler. Onlar yapıcılar ve vizyonerler olabilirler. Ama rüyalarını gerçeğe dönüştürmelerine yardım edecek geri-beslemeye, rehberliğe ve desteğe ihtiyaçları vardır. 6 enerjisinin yüksek idealleri ve vizyonuyla, 46/10 lar hayaller ve rüyalar arasında kaybolabilir ve realiteyle temaslarını yitirebilirler.

46/10 lar, bir kez, kusursuz iş yapmaları gerekmediğini anlayıp kabul ettiklerinde, yaratıcı yeteneklerini üstün ve erdemli bir biçimde kullanmak için çaba göstereceklerdir. Onların, yüksek vizyonlarından kaynaklanan hızlı yargılardan çok, gerçekçilik ve şefkatle çalışmaya ihtiyaçları vardır. Vizyonlarına sadece kendileri için değil, ama başkaları için de daha iyi bir hayata uzanan -sağlam bir merdiven inşa ederek, her seferinde bir adım yükselerek ulaşırlar.

Şu ya da bu yolla, 46/10 lar, kuvvet ve duyarlılık, vizyon ve bu idealler üzerinde odaklanacak içsel yeteneklerinin güçlü birleşiminden dolayı kuvvetli dalgalar oluştururlar. Doğum sayılarındaki sıfır tarafından temsil edilen sezgisel yetenekler sayesinde, 46/10 lar inanılmaz öngörü ve iç görülere sahiptirler. Onlar, yüksek bir amaç doğrultusunda, sürekli olarak yaratıcı enerjileriyle çalışmak için burada bulunmaktadırlar. Bu vizyon onları besleyebilir ve destekleyebilir.

Kurallar ve Öneriler

 • Başarınızın sürekli uygulamadan olduğunu görüp kabul edin.
 • Vizyonunuzu bir hedef değil, bir yön olarak görün.
 • Düş kurmayı sürdürün, ama uygulanabilir (pratik) biçimlerde yaratın.
 • Harekete geçmeden önce hazırlık yapın; küçük adımlar büyük bir fark yaratırlar.

Yararlı Sorular

 1. Aşağıdaki sorular üzerine düşünü:
 • Kendimi ve başkalarını nasıl yargılıyorum?
 • Yaratıcı enerjimi nasıl ifade ediyorum?
 • Uzun bir zaman alan projeler hakkında neler hissediyorum?
 • Duyarlılık ve kuvvetimden nasıl yararlanabilirim?
 • Daha az düşünmeyi ve daha çok hissetmeyi nasıl öğrenebilirim?
 1. Eğer bu sorular herhangi bir iç görü meydana getirirse, bu iç görüleri nasıl uygulamaya koyabilirdiniz?

Spiritüel Yasalar:

Hayatınızı Değiştirecek Kaldıraçlar

 • Şimdiki An Yasası: Sabırsızlık ve pişmanlıklar, sadece şimdi’nin var olduğunu anladığınız zaman son bulurlar.
 • Seçimler Yasası: Yaratıcılık pozitif ya da negatif biçimde kullanmayı seçebileceğimiz bir enerjidir.
 • Süreç Yasası: Gitmek istediğiniz yere ulaşabilmek için tek emin yol, her seferinde küçük bir adım atmaktır.
 • Kusursuzluk Yasası: İdealler bize ilham verebilirler, ama günlük hayatta, kazanabileceğimiz en iyi şey erdem ve gelişkinliktir.
 • Sezgi Yasası: Başkalarının fikir ve kanılarını izlemeye son vermek suretiyle, kalbimizin bilgeliğiyle bağlantı kurabiliriz.

Kaynak: Dan Millman-Hayatınızın Amacı