Hayat Amacını Anlama

7: İtimat ve Açıklık, 4: İstikrar ve Süreç, 3: İfade ve Duyarlılık

34/7 ve 43/7 hayat yolunda olanlar itimat, sabır ve duygusal ifade sorunlarını halletmek için gelmişlerdir.Başkalarına katkıda bulunacak pratik yollar bularak güvenlik oluşturmak için burada bulunmaktadırlar.

Her iki hayat yolu da, 7 lerin keskin zekasıyla, olgun 4 lerin gerçekçi pratikliğini ve 3 lerin duyarlılık ve etkileyici ifadesini birleştirme fırsatını sunar.

4’ün etkisi nedeniyle, 34/7 lerin ve 43/7 lerin bir birlik duygusuna ya da koşulsuz itimada ulaşmaları, kendini -keşfetme yolunda adım adım ilerleyen bir süreci izlemelerine bağlıdır. İçlerine daha derin bir biçimde yöneldikçe, 34/7 ler ve 43/7 ler dışarıyı daha fazla görürler.

Sınavlar ve engeller hep vardır. Bu kişiler de bazen enerjilerinin çatışma içinde, kutuplaşmış olduğunu ve onları farklı yönlere ittiğini hissedebilirler. 7 onları ‘’yukarı doğru’’, yüksek zihne ya da bazı durumlarda metafizik ilgi alanlarına ve uygulamalara çeker. 4 ise onları ‘’aşağı doğru’’, günlük hayata, aileye, pratik işlere çeker. Bu 7 ve 4 enerjileri olgunlaştıkça ve bütünleştikçe, , bu kişilerin gökle yer arasında yaratıcı yollardan bir tür köprü oluşturmalarına olanak verir. Örneğin dünyaya daha fazla güzellik, mutluluk ya da farkındalık getiren yollardan para kazanma şansları olabilir.

Çoğu 34/7 ler ve 43/7 ler ilk iki sayının ders düzeni hariç, birbirlerine benzerler. 34/7 lerde 4, ana sayı olan 7 üzerinde hakimiyete sahipken, 43/7 lerde 3, ana sayı olan 7 üzerinde hakimiyete sahiptir. Bu nedenle, 34/7 ler kendine güvenle ilişkili olarak istikrar ve süreçle ilgili sorunları daha şiddetle yaşıyor olabilirler. Adımları atlama eğilimleri daha güçlüdür. 43/7 ler ise tam tersine, süreç sorunlarıyla daha az uğraşırlar. Onlar kendilerine güven duymalarını geciktiren kendinden kuşku ve ifade sorunları da dahil olmak üzere, duygusal hassasiyet sorunlarıyla daha çok uğraşmak zorundadırlar. Bundan dolayı, 43/7 ler hayata güvenlerini genelde daha geç bulurlar. Bu yükselen ve alçalan etkilerin dışında, her iki hayat yolu da aynı temel enerjileri içerirler. Bu enerjiler karşılıklı etkileşerek güçlü, duyarlı, iç görülü bireyler ve çok yönlü hayat sorunları ve mücadeleleri yaratır.

Hem 34/7 ler hem de 43/7 ler açık zıtlıklar arasında uyum sağlamak, pratikliği , dış ve iç deneyimi, beden ve ruhu, dünyevi işi ve manevi arayışları birleştirmek için buradadırlar. Bunu bazen belli bir dinle ilişkili bir ‘’manevi iş’’ yaparak ya da , örneğin, din, maneviyat ya da kişisel gelişim konularında adanmış kitaplar satarak ,seminerler vererek başarırlar.

34/7 ler ve 43/7 ler bütünsel iş girişimlerinde bulunsalar da bulunmasalar da, onlar iki dünya arasında köprü kurmak için buradadırlar. 3, ifade için duyulan itilimi gösterir. Bu bir manastır, aşram veya orman yerine, bütünüyle dünyada yaşarken insanları yüceltmek için duyulan itilimi işaret eder.

Genel olarak, 34/7 ler ve 43/7 ler olağanüstü analitik yetenekleri nedeniyle, zihin aleminde kendilerini daha güvende hissederler. Ama onlar aynı zamanda güçlü duygulara da sahiptirler. Onlar duygusal yönden düşüncesizce, itici bir hisle davranabilirler. Ama 3’ün duygusal hassasiyeti onların zihinsel enerjilerini dengelemelerine yardımcı olur.

Hem 34/7 ler hem 43/7 ler güvenlik, aile ve iş yönünden bir itilim hissederler. Temeller (4) alanında sorunlarla karşı karşıya kalmalar, onların hayatın pratik gerçeklerini ve ayaklarını yere sağlam basmayı öğrenmek zorunda oldukları anlamına gelir. Bu da 7 ve 5 enerjisinin hayal güçlerini ve hayallerini dengelemeye yardımcı olur. Hayatlarının pratik (dünyevi) kısmını yerine getirmeye, ‘’Öz’e doğru basamak basamak yükselen bir merdiven’’ inşa edebilecekleri sağlam bir temel oluşturmaya ihtiyaçları vardır. 34/7 ler ve 43/7 ler için, basamak basamak yükselen bir merdiven benzetmesi, bir tramplen benzetmesinden daha uygundur. Çünkü onların hayatları, temellerinin sağlamlığına ve yolculukları boyunca gösterdikleri dikkate bağlı olarak yükseliş ya da düşüş gösterecektir. Atlanmış bir adım, onların yine kendinden kuşku ve tecrit haline geri düşmelerine neden olacaktır. 

Bu iki hayat yolu üzerinde çalışan insanlar 7 enerjisini 25/7 lerle paylaşırlar. Ama 3 nedeniyle onlar daha güçlü bir duygusal enerjiye sahiptirler. 25/7 ler gibi, ne 34/7 ler ne de 43/7 ler duygularına tamamen itimat ederler. Yanlış anlaşılacakları yönünde korku ve beklentilere sahip olabilirler.Böylece duygu ve düşüncelerini paylaşmazlar, ki bu da yanlış anlamalara yol açar. Beklentiler Yasası’nı uygulayarak, bu eğilimi tersine çevirebilirler, yani pozitif beklentiler oluşturarak pozitif sonuçlara doğru ilerleyebilirler.

Kurallar ve Öneriler

 • Yaşam sürecinize itimat edin.
 • Hatırlayın: Siz mutlak şekilde güvendesiniz; hiçbir şey ruhunuza zarar veremez.
 • İfade becerinizi adım adım geliştirin.
 • Hayatınızı iyileştirmek için, en derin, en içteki duygularınızı paylaşın.

Yararlı Sorular

 1. Aşağıdaki sorular üzerine düşünün:
 • Hedeflerine adım adım ulaşma konusundaki yeteneğime itimat ediyor muyum?
 • Hangisine daha çok itimat ediyorum -zihnime mi, yoksa duygularıma mı?
 • Kendimden kuşku ya da sabırsızlık, hayatıma zarar veriyor mu? Eğer veriyorsa, bunu nasıl değiştirebilirim?
 • Girgin ve hoşsohbet olsam da, acaba en derin duygularımı paylaşıyor muyum?
 1. Eğer bu sorular herhangi bir iç görü meydana getirirse, bu iç görüleri nasıl uygulamaya koyabilirdiniz?

Spiritüel Yasalar

Hayatınızı Değiştirecek Kaldıraçlar

 • İnanç Yasası: Ancak kendimize inandığımız zaman, başkalarına da inanabiliriz.
 • Süreç Yasası: Hedeflerimize en iyi, her seferinde bir küçük, emin adım atarak erişebiliriz.
 • Kalıplar Yasası: Onları değiştirmek için güçlü bir kaldıraç kullanmadığımız sürece, kalıplar sürekli kendilerini öne sürerler.
 • Dürüstlük Yasası: Gerçek duygularımıza itimat etmek ve onları ifade etmek, dürüstlüğün temelini oluşturur.
 • Beklentiler Yasası: Hayatımız gizli beklentilerimiz ve varsayımlarımıza göre gelişir.

Kaynak: Dan Millman-Hayatınızın Amacı