Hayat Amacını Anlama

11: İki Kat Yaratıcılık ve Güven, 9: Bütünlük ve Bilgelik, 2: İşbirliği ve Denge

29/11 hayat yolunda olanlar, yaratıcı enerjiyi yüksek prensipler ve bütünlükle (dürüstlükle) birleştirmek, yaratıcılıklarını başkalarının hizmetinde, bilgeliğe uygun bir biçimde kullanmanın yollarını bulmak için burada bulunmaktadırlar.

Diğer çift 1 ler gibi, 29/11 ler de müthiş bir yaratıcı potansiyele sahiptirler. Ama, ana hayat amaçlarını tırmanılacak bir tür dağı temsil ettiğinden kendilerini yaratıcı hissetmeyebilirler. Bazı 29/11 ler hala, 11’den önce gelen 2 ay da 9 sorunları üzerinde çalışıyor, bu sorunlara ‘’saplanıp kalmış’’ olabilirler. Bu da onları ulaşılabilecekleri büyük enerjiyle ilgili farkındalıktan yoksun bırakabilir. Bir çok 29/11 son derece yaratıcıdır ama enerjiyi idare etmekte, kullanmakta zorlanabilir.

29/11lerin, doğal yaratıcı potansiyellerinin kapaklarını açabilmeleri için, önce kendilerini(merkezlerini), kimliklerini, dengelerini ve sınırlarını (2 sorunları) bulmaları gerekir. Sonra, başkalarının fikirlerine bağlı olmaktan kurtuluşu içeren 9 sorununu Sezgi Yasası vasıtasıyla halletmeleri ve sonra kendi hayatlarının sorumluluğunu üstlenmeleri gerekir.

29/11 leri enerjisiyle çalışanlar 11’in iki kat yaratıcılığıyla gelen iki kat güvensizlikle mücadele ediyor olabilir. Örneğin, çoğu 29/11 ler, çok merhametli olmalarına ve yararlı amaçlara hizmet etme ve bir fark yaratma konusunda samimi bir arzuya sahip olmalarına karşın, kaybetmekten ve onun sonuçlarından korktukları için son derece rekabetçi olabilirler.Bunun temelinde güvensizlikleri yatıyor olabilir.

Fiziksel ölçüleri ne olursa olsun, hemen hemen tüm 29/11 ler geniş ve güçlü bir enerji alanına sahiptirler. İlham buldukları ya da heyecanlı oldukları zaman çoğu insandan daha az uykuya ihtiyaç duyarlar. Yeni, yaratıcı, özgün ya da iç görü dolu bir şey meydana getirmeye karar verdikleri zaman, harikalar sergileyecek ve üretecek enerjiye sahiptirler. Ancak onların bol enerjileri iki kenarı keskin bir kılıç gibidir, büyük yaralarda sağlayabilir, büyük zararlar da verebilir. Enerji hem yaratıcı hem de yıkıcı güçlere hizmet edebilecek bir alettir. Örneğin, elektrik enerjisiyle kentlerimizi aydınlatabiliriz veya bir insanı elektrikli sandalyede idam edebiliriz. 29/11 ler hayat derslerini öğrendikçe, muazzam enerjilerini daha pozitif biçimde kullanabilirler. Yoksa, yaratıcılıklarının önü kesilmiş ve acı verici (enerji) kazanını boşaltmak için bağımlılık (tiryakilik) yaratıcı davranışlara eğilim gösterebilirler.

Tüm bu mücadelenin yanı sıra, 29/11 ler olağanüstü bir potansiyel sergilerler. Sorunlarıyla farkındalık ve kararlılıkla yüzleştikleri zaman, bu gezegendeki en yaratıcı insanlar arasına girerler. 2 enerjisi, başkalarıyla bir biçimde işbirliği yapmayı gerektirir. 29/11 ler hem büyük hem de küçük yollarla insanlığı desteklemek için doğmuşlardır. İster iş adamı ya da şifacı, yapı işçisi veya kuaför, postacı veya atlet olsunlar; işleri, merakları (hobileri) ya da aile yaşamları vasıtasıyla hayata yaratıcılık kıvılcımını getirme potansiyeline sahiptirler. Hepsinin üstünde, 29/11 lerin kaderi, yaratıcı enerjilerini insanları yüceltmeye, desteklemeye ve onlara ilham ve şifa vermeye yöneliktir.

Kurallar ve Öneriler

 • Her gün egzersiz yapın; bu hayatınızı değiştirebilir, hatta kurtarabilir.
 • Güvensizlik hissettiğiniz durumlarda, onun üzerine gidin.
 • Beceri kazanmak için pratik yapın; ondan sonra da yaratıcı enerjinize güvenin.
 • Sizi çeken bir hafta sonu seminerine (workshop’a) katılın.

Yararlı Sorular

 1. Aşağıdaki sorular üzerine düşünün:
 • Yaratıcı enerjimi hangi yollarla kanalize ediyorum ve önü kesilmiş enerjimi hangi yollardan boşaltıyorum?
 • Şimdiki durumumu en iyi nasıl kullanabilir ve ondan en iyi nasıl yararlanabilirim?
 • Başkalarına en çok nasıl hizmet etmekten hoşlanırdım?
 • Başkalarının fikir ve kanılarından çok kendi kalbime itimat etmeye nasıl başlayabilirim?
 1. Eğer bu sorular herhangi bir iç görü meydana getirirse, bu iç görüleri nasıl uygulamaya koyabilirdiniz?

Spiritüel Yasalar:

Hayatınızı Değiştirecek Kaldıraçlar

 • Seçimler Yasası: Yaratıcılık pozitif ya da negatif biçimde kullanmayı seçebileceğimiz bir enerjidir.
 • Esneklik Yasası: Esnek kalarak, değişen koşulları mümkün olan en iyi biçimde kullanabiliriz.
 • Eylem Yasası: Güvensizliği yenmek için, incinebilirliğimizi itiraf etmemiz ama yine de güvenle hareket etmemiz gerekir.
 • Sezgi Yasası: Başkalarının fikir ve kanılarını izlemeye son vermek suretiyle, kalbimizin bilgeliğiyle bağlantı kurabiliriz.
 • Sorumluluk Yasası: Derin doyum, ne zaman evet ve nasıl hayır diyeceğimizi bilmekle gelir.

Kaynak: Dan Millman-Hayatınızın Amacı