Hayat Amacını Anlama

10: İçsel Yeteneklerle Birlikte Yaratıcılık ve Güven, 9: Bütünlük ve Bilgelik, 1: Yaratıcılık ve Güven

19/10 hayat yolunda olanlar, yaratıcı enerji ve bütünlük (dürüstlük, özü sözü bir’lik) sorunlarını halletmek, başkalarına kendileri örnek olarak yol göstermek ya da ilham vermek için gelmişlerdir. Enerjilerini, sezgisel bilgeliklerini ve içsel yeteneklerini pozitif yaratıcılık biçimlerine kanalize etmeyi öğrenmek için burada bulunmaktadırlar.

19/10 ların hayat amaçlarını yerine getirebilmeleri için önce birkaç alandaki engelleri ve negatif eğilimlerini aşmaları gerekir. Bu bireyler güvensizliğe, bağımlılıklara ve enerji tıkanıklığı nedeniyle, bedensel rahatsızlıklara yatkın olabilirler. Güvenlerini kazanıncaya ve duyarlıklıklarının üstesinden gelinceye dek öfkeli görünebilirler. Yüksek bütünlük (dürüstlük) prensiplerine uygun yaşayacak bilgeliğe ulaşıncaya dek, hayat derslerini, bir beden eğitimi öğrencisinin dengeyi sağlamayı öğrenmesinde olduğu gibi, yani sert düşüşler sonucu öğreniyor olabilirler.

19/10 ların manyetik enerjileri, doğal karizmaları ve içsel yetenekleri  birleşerek, başkalarına ilham verme konusunda neredeyse eşsiz bir yetenek yaratır. 19/10 lar yaratıcı enerjilerinin akışına ne kadar çok izin verirlerse, kendilerini o kadar iyi hissederler.

Güvensizlikleri nedeniyle, 19/10 lar başkalarının fikir ve kanılarına son derece duyarlıdırlar. Bu fikirlere ya güvenirler ya da karşı çıkarlar. Aynı zamanda, 19/10 lar sık sık kendi fikir ve kanılarıyla özdeşleşebilir ve bunları başkalarına zorla kabul ettirmeye çalışabilirler.

Sezgi Yasası 19/10 ların kendi duygularına güvenmelerine, gürültünün altındaki güzel kalbi bulmalarına, kendilerini tehdit edilmiş ya da savunmada hissetmeden başkalarının fikirlerine kulak vermelerine,kendi i fikirlerini başkalarına zorla kabul ettirmekten kaçınmalarına yardımcı olur.

Duyarlılıklarını ve güvensizliklerini yenmek için, 19/10 ların, Eylem Yasası’nda belirtildiği gibi, bu özelliklerini görüp kabul etmeleri gerekir.

1 üzerinde çalışan herkes gibi, 19/10 lar da yaratıcı enerjilerini yapıcı ya da yakıcı biçimlerde kanalize etmeyi seçebilirler. Onlar, Seçimler Yasası’nda belirtildiği gibi, seçim gücüne sahip olduklarını ve her seçimin bir sonucu olduğunu hatırlamalıdırlar.

Kurallar ve Öneriler

 • Gerilimden kurtulmak için bir günlük egzersiz programı oluşturun.
 • Her gün yaratıcı bir şey yapın.
 • Sezgisel yeteneklerinizi geliştirin ve onlara güvenin.
 • Kalbinizi açın; duygularınızın ve duyarlılığınızın meydana çıkmasına izin verin.

Yararlı Sorular

 1. Aşağıdaki sorular üzerine düşünün:
 • Yaratıcı enerjimi nasıl kullanıyorum?
 • Daha sağlıklı bir bedeni nasıl, hangi yollarla yaratabilirim?
 • Kendimi koyverip, serbest bırakıp, incinebilirliğimi gösterebilir miyim?
 • Farklı olma cesaretine sahip miyim?
 1. Eğer bu sorular herhangi bir iç görü meydana getirirse, bu iç görüleri nasıl uygulamaya koyabilirdiniz?

Spiritüel Yasalar:

Hayatınızı Değiştirecek Kaldıraçlar

 • Seçimler Yasası: Yaratıcılık pozitif ya da negatif yolda kullanmayı seçebileceğimiz bir enerjidir.
 • Yüksek İrade Yasası: Daha yüksek bir amaca hizmet etme konusundaki istekliliğimizle kendimize ve başkalarına ilham veririz.
 • Eylem Yasası: Güvensizliği yenmek için, duyguları kabul etmemiz, ama aynı zamanda, güvenle hareket etmemiz gerekir.
 • Sezgi Yasası: Başkalarının fikir ve kanılarını izlemeye son vermek suretiyle, kendi kalbimizin bilgeliğiyle bağlantı kurarız.
 • Esneklik Yasası: Esnek kalarak, değişen koşulları mümkün olan iyi biçimde kullanabiliriz.

Kaynak: Dan Millman-Hayatınızın Amacı