Süreç Yasası

Hedeflerimize giden yolda, eğer A noktasından Z noktasına gitmek istiyorsak, oraya ulaşmanın yolu, önce B sonra C, sonra D noktasına gitmektir.Kestirmeden gitmek görünse bilerek bir adım dahi atlamak çoğu kez başarısızlıkla sonuçlanır.Süreç Yasası bunu anlatır.

Eğer büyük bir ihtisasa sahipseniz,onu gerçekleştirme yönünde mümkün olduğunca büyük bir adım atın.Bu küçücük bir adım da olabilir ama onun şimdilik atabileceğiniz en büyük adım olduğuna itimat edin.

Mildred McAffe

Bazılarımız hedeflerimizle o kadar meşgulüzdür ki, bir an önce nihai sonuca ulaşmak arzusuyla hedefe ulaşmak için gerekli olan yola ve sürece önem vermeyiz. Asıl kıymetli olan ve yaşamdan keyif almamızı sağlayacak olan şey ise Yol’un tadını çıkarmaktır.Yani Süreç Yasası’na uyumlanmaktır.Koskocaman bir evrende minik bir gezegende yaşıyoruz.Her şey saat gibi öyle tıkırında ilerliyor ki.Doğada hiç bir şeyin acelesi yok.Telaşsız ve sakin.Bir de biz insanoğluna bakalım.Herkes her şeye geç kalmış durumda.Kendimiz geç kaldığımızı farketmeden. Her şey bizim boyutta çok hızlı artık insanlar spiritüel konularla ilgilenmeye, maneviyata farklı bir yönden bakmaya başladı.Süreç Yasası’na uyumlanma telaşı. Uyumlanmadan nihai huzur hedefi pek mümkün görünmüyor.

Ben bu yasayla ilk tanıştığımda “Zaman” kelimesini hayatımda mümkün olduğu kadar azaltmaya çalıştım.Algımın kelimelerle değiştiğinin farkındayım ve farkettim ki süreç kelimesi hepimizin zihninde daha pozitif ve olumlu bir yere sahip.Yani Süreç Yasası’na uyumlanabilmenin ilk kuralı “Zaman” kelimesinden uzak durmak.Aslında “Zaman” yok hepimizin bir süreci var.

Zihin çok hızlı ve karmaşık; bir günü üç ay gibi yaşatabiliyor. Bunun farkında olup arada detaylara boğulmak yerine silkelenip büyük resme görmeye çalışmak lazım. Büyük resme dataların oluşturduğunu unutmadan tabi:)

Şu an’dan itibaren nihai hedefin ne ise onu hayal et ve Süreç Yasası’na uyumlanıyorum diyerek ilk adımını atmayı dene. Özgür irade gezegenindesin ve Seçimler Yasası senin için çalışıyor.Seçimlerinle Süreç Yasası’na en hayırlı şekilde uyumlanman dileğiyle…

Bir sonraki yasa “Seçimler Yasası”.

Evrensel Yasalar Nedir?

Sevgiler

Zeynep.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like