Doğal Taş Dosyası : Doğal Taşlar Nasıl Temizlenmeli ?

Doğal taş seçildi ya da o sizi seçti. Taşı kullanmaya başlamadan önce mutlaka bu yazıya bir bakmanızı tavsiye ederim.

Taşların oluşumu milyonlarca yıl sürebilir. Bu süre boyunca bir çok enerjiye maruz kalırlar ve bir kısmını bünyelerinde biriktirebilirler. Muhtemelen bu yüzden her taşın enerjisi başkadır ve her taş bizi çekmez. Taşı bizden önce de kullananlar olmuş olabilir. Doğal taş enerjiyi alır ve verir. Bu nedenlerle kullanmadan önce mutlaka arındırılması, temizlenmesi gerekir.

Arındırılmadan kullanıma alınan taşların etkisini göstermeyebileceği ya da kullanıcıyı rahatsız edebileceği düşünülüyor. İlk arındırma işleminden sonra düzenli olarak temizlenmeye devam edilmeli. Yeni başlayanlar için bu 2-3 hafta olabilir. Sonrasında zaten taş bir şekilde kendini hatırlatır.

Doğal taş temizliğinde/arındırılmasında kullanılabilecek 6 yöntem

1. Akan Su

Su, taşta depolanan negatif enerjiyi nötralize eder. Taşlarınızı akan suyun altına yerleştirip bir süre tutabilirsiniz. Bu bir akarsu ya da dere de olabilir, banyo musluğu da. Yalnız parçalanmaya müsait olan taşları akan su altında tutmayın. Yapısı sert olan taşlar için uygundur.

2. Tuzlu Su

Tuzlu su banyosu, değerli taşlarınızı temizlemek için en yaygın yöntemlerden biridir. Tarih boyunca tuz, tüm din ve  ritüellerde  istenmeyen enerjiyi temizlemek için bir araç olarak kullanılmıştır.

Deniz suyuna erişiminiz varsa ne ala yoksa su dolu bir kaseye taşları koyup deniz tuzu da ekleyebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken asla metal kase kullanılmaması gerektiği.Ve tuz hematit gibi hassas taşlara zarar verebilir. Taşınızın yapısını bilmelisiniz, ürünü aldığınız yere sorabilirsiniz.

3. Ay Işığı ya da Güneş Işığı

İnanışa göre güneş topraktan yin enerjisi ile gelen taşı yang enerjisi ile dengeler ve besler.

Güneş, yeni hasat edilmiş bir değerli taşı, taş güneşinin yaratılması sırasında yeryüzünden aldığı doğal yin enerjisini dengeleyen yang güneş enerjisi ile besleyecektir. Ametist, kehribar gibi renk bozulmasına karşı hassas olan taşları gün doğumu zamanı 1 saat kadar bırakmanız yeterli olacaktır.

Ay ışığı ise renk problemi yaratmayan çok daha hassas bir yöntemdir. Özellikle dolunay zamanında ayın bu şarj edici etkisinden yararlanılmalı.

4. Toprak

Bu benim de en sık kullandığım yöntemlerden biri. Eğer taşın büyüklüğü idealse taşı gece süresince saksı toprağımda bırakıyorum. (Hafif gömülü)Taşın enerjisi çiçeğe zarar verebileceğinden saksıda canlı çiçek olmamasını tavsiye ediyorlar, yeni öğrendim. Ara ara yapılan temizleme işlemlerinde bile enerjinin değişimini hemen fark edebilirsiniz.

5. Ateş ya da Tütsü

Doğrudan ateş, herhangi bir negatif enerjiyi hemen uzaklaştırır ve taşı bir mum ya da ateş kaynağı  üzerinde tutarak kolayca uygulayabilirsiniz.  Tütsüleme için; adaçayı çubukları, palo santo veya negatifliği giderdiği bilinen sandal ağacı veya sedir gibi tütsüler kullanılabilir.(20-30 sn tütsüyü taşın üzerinde tutun)

6. Diğer Taşlar

Kuvars, selenit ve ametist gibi bazı taşlar diğer taşları nötrleme etkisine sahiptir. Taşlarınızı bu temizleyici taşların yanına bırakarak titreşimlerini nötrleyebilirsiniz.

Hazır buradayken taşların büyülü dünyasına bir göz atayım derseniz buyrun buradan.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like